Liturgical Ministers' Schedule

    4:00 9:00 11:00
May 29-30 1st Reading Donna Thomas Martin Watjen Cindy Costello
The Most Holy 2nd Reading Donna Thomas Kathleen Krivoniak Bob Rice
Trinity Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Carol Naptes Barbara VanBeveren Tom Costello
  EMOHC Sue Balhetchet Jason VanBeveren Teresa Givens
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Dominic Nelson Maloney Boys
  Altar Server   Joshua Mello  
  Altar Server      
         
         
June 5-6 1st Reading Carol Naptes Cindy Costello Valerie Plaus
The Most Holy  2nd Reading Carol Naptes Barbara VanBeveren Bob Rice
Body and Blood Petitions Deacon Deacon Deacon
of Christ EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Donna Thomas Frank Morrison John Sengenberger
  EMOHC Vikki Hasak Brenan Pergi Dominick D'Aurora
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Matthew Schmiesing Gan Boys
  Altar Server O'Karma Daniel Bolster  
  Altar Server      
         
         
    4:00 9:00 11:00
         
June 12-13 1st Reading David Darois Kelly Herrmann Dominick D'Aurora
11th Sunday in 2nd Reading David Darois Martha Kovach Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Sue Balhetchet Barbara VanBeveren Cindy Vaudrain
  EMOHC Carol Naptes Jason VanBeveren Mark Vaudrain
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Symington Maloney Boys
  Altar Server      
  Altar Server      
         
         
         
         
June 19-20 1st Reading Carol Naptes Phil Pergi Theresa D'Aurora
12th Sunday in 2nd Reading Carol Naptes Tom Sofio Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Cathy Needham Frank Morrison Cindy Hoerchler
  EMOHC Donna Thomas Brenan Pergi Valerie Plaus
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Dominic Nelson GanBoys
  Altar Server O'Karma Joshua Mello  
  Altar Server      
         
         
         
         
June 26-27 1st Reading Donna Thomas  John Mascio Marie Hosdil
13th Sunday in  2nd Reading Donna Thomas David Schmiesing Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Sue Balhetchet Tom Costello Erol Hosdil
  EMOHC Vikki Hasak Martha Kovach Teresa Givens
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Matthew Schmiesing  Maloney Boys
  Altar Server   Daniel Bolster  
         
         
    4:00 9:00 11:00
July 3-4 1st Reading David Darois Frank Morrison John Miller
14th Sunday in 2nd Reading David Darois Kathleen Krivoniak Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Carol Naptes Barbara VanBeveren Cindy Vaudrain
  EMOHC Cathy Needham Jason VanBeveren Mark Vaudrain
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Dominic Nelson Gan Boys
  Altar Server O'Karma Joshua Mello  
  Altar Server      
         
         
July 10-11 1st Reading Carol Naptes Barbara VanBeveren Valerie Plaus
15th Sunday in 2nd Reading Carol Naptes Cindy Costello Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Donna Thomas Tom Costello John Sengenberger
  EMOHC Sue Balhetchet Martha Kovach Rooney Gotta
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Symington Maloney Boys
  Altar Server      
  Altar Server      
         
         
         
July 17-18 1st Reading Donna Thomas Martin Watjen Cindy Costello
16th Sunday in 2nd Reading Donna Thomas Kelly Herrmann Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Vikki Hasak Brenan Pergi Tom Costello
  EMOHC Carol Naptes Frank Herrmann Cindy Hoerchler
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup  Matthew Schmiesing Gan Boys
  Altar Server O'Karma Daniel Bolster  
  Altar Server      
         
    4:00 9:00 11:00
July 24-25 1st Reading David Darois Phil Pergi Dominick D'Aurora
17th Sunday in 2nd Reading David Darois Tom Sofio Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Cathy Needham Barbara VanBeveren Valerie Plaus
  EMOHC Sue Balhetchet Jason VanBeveren Erol Hosdil
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Dominic Nelson Maloney Boys
  Altar Server   Joshua Mello  
  Altar Server      
         
         
July 31-August 1 1st Reading Carol Naptes David Schmiesing Theresa D'Aurora
18th Sunday in 2nd Reading Carol Naptes John Mascio Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Donna Thomas Tom Costello Dominick D'Aurora
  EMOHC Vikki Hasak Frank Morrison Teresa Givens
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Matthew Schmiesing Gan Boys
  Altar Server O'Karma Daniel Bolster  
  Altar Server      
         
         
August 7-8 1st Reading Donna Thomas  Kathleen Krivoniak John Miller
19th Sunday in 2nd Reading Donna Thomas  Frank Morrison Bob Rice
Ordinary Time Petitions Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Deacon Deacon Deacon
  EMOHC Carol Naptes Martha Kovach Cindy Vaudrain
  EMOHC Sue Balhetchet Brenan Pergi Mark Vaudrain
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  EMOHC      
  Altar Server Rita Shoup Symington Maloney Boys
  Altar Server      
  Altar Server